T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Bolu Valisi Erkan Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç, aziz şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ettiler.
Valimiz Sayın Erkan Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile eşi Songül Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemal Keskin ile birlikte Güneydoğu gazilerimizden Sedat Gelen ile Sebahattin Özkan’ı; aziz şehitlerimizden Hilmi Er ve Özgür Akbaş’ın ailelerini evlerinde ziyaret ettiler.
İlk olarak 1999 yılında Tunceli’de vatani görevini yaparken gazi olan Sedat Gelen’i ve ailesini İlimiz Merkez Aktaş Mahallesi'ndeki evlerinde, 1996 yılında Hakkari ili Şemdinli ilçesinde vatani görevini yaparken gazi olan Sebahattin Özkan’ı ve ailesini İlimiz Merkez Çıkınlar Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret eden Bolu Valisi Erkan Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç ve beraberindekiler, daha sonra da 2002 yılında Kilis’te vatani görevini yaparken şehit olan aziz şehidimiz Hilmi Er’in annesi Hatice Er ile babası Nizamettin Er’i Çaygökpınar Köyündeki evlerinde, 2005 yılında Şırnak’ta vatani görevini yaparken şehit olan aziz şehidimiz Özgür Akbaş’ın annesi Hanife Akbaş ve babası Durmuş Akbaş’ı Aşağıkuzören Gölcük köyündeki evlerinde ziyaret ettiler.
Ziyaretler esnasında kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin aileleriyle sohbet eden Valimiz Sayın Erkan Kılıç ile eşi Ayşe Elif Kılıç, ziyaretlerde gazi çocuklarına ve şehit yakınlarının çocuklarına çeşitli hediyeler verdiler.
Ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve yaralanarak çeşitli uzuvlarını kaybeden kahraman gazilerimizin haklarının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini belirten Valimiz Sayın Erkan Kılıç, “Devlet olarak şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine ve gazilerimize her zaman sahip çıkılacak. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Kapımız tüm şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize ve yakınlarına her daim açıktır. Bizler Devletimizin tüm imkânlarıyla sizlerin yanınızda olmaktan onur duyuyoruz. Şehitlik mertebesine ermiş kahramanlarımız, milletimizin gönlünde ebediyyen yaşayacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor; yeni yılda şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk temenni ediyorum” dedi.
Aziz şehitlerimizin ailelerinin ziyaretinde, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından, şehitlerimizin ve ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.